100 КНИЖОК ДЛЯ СІЛЬСЬКОЇ БІБЛІОТЕКИ!
7 лютого 2012, Міла Іванцова:
Шановні друзі!
Не раз вже я обговорювала зі знайомими авторами питання, як би розворушити маси і поділитися своїми чи вже прочитаними книжками інших авторів на користь читачів, тобто – для загального користування.
Обговорювалася можливість зробити кафе-бібліотеку чи взяти шефство над якоюсь бібліотекою в Києві, поповнити її ресурси сучасними творами, повідомити про це широкий загал – ідіть, читайте! Але далі розмов та гіпотез справа не йшла.
Наразі я вирішила, краще зробити хоч одну невеличку, але реальну справу, ніж довго говорити, як було би добре зробити велику-превелику.
Випадково життя звело мене з авторкою роману "Грішниця" Оленою Печорною (я писала до нього передмову для видавництва КСД). Ця молода жінка, живе в селі на Чернігівщині, має двох діток, за освітою педагог, працює в бібліотеці. І коли я дізналася, що вона виписує поштою собі нові книжки, читає сама і носить їх до бібліотеки, щоб хоч якось ознайомити читачів із сучасною літературою, подумалося, що саме тут і можна зробити добру справу на ділі, а не на словах, чом би й ні? Тим більше, що мешканці сіл не мають таких широких можливостей у виборі книжок, як жителі міст, де і книгарні, і ярмарки і тп.
Ось про що я дізналася від Олени у листуванні:
"Селище у нас досить чисельне і назву носить письменницьку – Михайло-Коцюбинське. Близько трьох тисяч населення. Школа є, і навіть не зовсім школа, бо вже гімназія. Отож читачі водяться :) А взагалі по району бібліотек більше пяти десятків, і книжковий фонд вважається єдиним. Це значить, що наявну книгу за бажанням може замовити кожен, її передадуть до рук читача, а потім знову повернуть до рідненького фонду. Звідси, усі читачі Чернігівського району будуть дуже вдячні, якщо Ваша задумка вдасться".
Розумію, що мені закидатимуть – "Та хіба ж одне таке село в Україні?! Чому саме для нього ми маємо збирати?! Чим вони кращі?"
Але я пропоную започаткувати такий рух: "100 КНИЖОК ДЛЯ СІЛЬСЬКОЇ БІБЛІОТЕКИ!". І хай першою стане бібліотека села Михайло-Коцюбинського, а далі неодмінно виринуть інші, що потребують допомоги з міст, від авторів, видавців, від простих читачів, які, без сумніву, мають на полицях прочитані книжки, якими схочуть поділитися.
І знайдуться "зв'язкові", котрі допоможуть у вирішенні цього питання. Як, наприклад, щиро відгукнулася на моє прохання Вікторія Руденюк. Книгарня "ЧИТАЙКА" на ПЕТРІВЦІ згодилася стати "явочною квартирою" і вже встановили спеціальну цільову коробку для принесених для села книжки. Також можна приносити книжки в КНИГАРНЮ на ПУШКІНСЬКІЙ 8-А до Любові Трофимової.
Обидві крамниці вже зробили власний книжковий внесок у цю справу, хоч я просила лише про прихисток. Дякую вам!
Ось таку пропоную зробити справу, може, й невелику, але реальну. А може, перший крок великої.
"Чому 100?" – спитаєте ви? Ну, хоча би сто. Бо це вже на сто більше, ніж нічого! А як зберемо ще більше – то й чудово!
Дякую всім добрим і небайдужим людям!
Щиро –
Міла Іванцова
PS
У перший же день після оголошення мною цієї акції я отримала перші 20 книжок з рук Ірен Роздобудько (при цьому вона сказала, що це тільки початок, і плюс Ігор Жук свої пперебере окремо і теж поділиться).
Чудовий почин!
Написала про це Олені з бібліотеки в с.Михайло-Коцюбинське – ось її відгук:
"Спасибі! Отримати книги, які стояли на поличці у пані Ірен – фантастика!!! Ще раз дякую усім небайдужим.
На роботі зраділи страшенно, навіть не повірили спочатку, що ми – перші у списку :) А районних бібліотек по Україні – непочатий край роботи! Роботу з молоддю ми ведемо активно, на березень місяць плануємо показовий захід "Короновані словом". Цікаво, що сучасних авторів читають не тільки молоді, є постійні читачі, які з моєю появою в бібліотеці відкрили, що у нас, виявляється, також пишуть і пишуть майстерно.
Словом, на поличці "Сучасні українські письменники" книжки не затримуються, подорожують до читача. Ми будемо раді всьому, не тільки художній літературі, оскільки часто запитують рукоділля, кулінарію, буквально сьогодні цікавились літературою по будівництву та ремонту. Словом, будемо вдячні за все-все. Спасибі за добру справу.
Чекатимемо в гості.
Олена"
PPS
Книжки помалу збираються. І бачу, що буде їх набагато більше, ніж 100. Але книжки зайвими не бувають. Та й сільських бібліотек у нас дууже багато!
Дякую всім, хто долучився чи збирається!
http://www.youtube.com/watch?v=bBwj4RSdQaA
(Відео з приводу проекту. Знімала Ірина Новоставська)
Фотогалерея та інформування про хід акції (на 1 квітня) тут:
http://ivancova.sumno.com/gallery/100-knyzhok-dlya-silskoji-biblioteky-1/
Телефони і години роботи книгарень, куди можна приносити книжки в Києві:
"Читайка" (Петрівка) 351-14-56, 09:00 – 20:00 без вихідних,
Книгарня на Пушкінській 8-а 278-24-34, 10:00 – 20:00 (нд 12:00 – 20:00)
Сільські бібліотеки будуть особливо раді дитячим книжкам, книжкам сучасних українських авторів, творам за шкільною програмою та зарубіжній класиці.
Дякую за небайдужість!
Молодці! Гарна ідея
Дякую! Книжки вже надходять! І дві книгарні вже поставили у себе спеціальні коробки.
Це "Читайка" на Петрівці та книгарня на Пушкінській 8-А.
Пані Міло! Дякую , що розпочали таку гарну справу.
А лише одне село поки що забезпечуємо, чи знайшли ще якісь?
Просто я знаю де можна недорого роздобути гарні книжки (б\у, щоправда) , і якби був точний адресат, то можна було б виділяти якусь суму та й визбирувати ...
Справа й дійсно гарна – тішуся, коли бачу, яку радість приносять ті книжки в Богом забуті бібліотеки. Вже таких "ощасливлених" маємо три –
1. c.Михайло-Коцюбинське Черніг.обл.
2. c.Бродщина Полтавської обл.
3. м.Кобеляки Полтавської обл. – хоч і не село, а з книжками так само сутужно – державі не до бібліотек!
Подробиці акції на Фейсбуці в групі "100 книжок для сільської бібліотеки"
http://www.facebook.com/pages/100-%D0%BA%D0%BD%D0%B8%D0%B6%D0%BE%D0%BA-%D0%B4%D0%BB%D1%8F-%D1%81%D1%96%D0%BB%D1%8C%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%BE%D1%97-%D0%B1%D1%96%D0%B1%D0%BB%D1%96%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BA%D0%B8/155467137904128
А от з приводу "виділяти якусь суму" – то не маю абсолютно ніякого фінансування на те – справа рухається лишень спільною енергією небайдужих людей тут і на місцях, які організовують доставку книжкового скарбу попутними машинами на село.
Останнім часом встановили у себе такі коробки також Харків, Вінниця та Львів!
Хороша справа!
Дякую! Дійсно до цієї справи приєдналося багато щирих і безкорисливих людей. І воно того варте! За два з половиною місяці книжки отримали сім бібліотек!
Процес триває!
Міло, це чодовий проект, збираюся і свої книжки принести. Але турбує питання – чи читають. Бо хочеться не тільки бібліотекарів порадувати, але й тих, кому це релаьно потрібно. Є у вас відгуки про це?
Шановна Анно! Однією з умов передачі книжок до сільських бібліотек є наявність ініціативних небайдужих бібліотекарів та їхньої "пастви", спраглих до читання абонентів різного віку. Звісно, маємо відгуки, особливо цікавлять на селі книжки сучасних українських авторів та твори зі шкільної програми. Ось днями скаржилася бібліотекарка з села, що в 15 км від Києва, що "Зачарованої Десни" Довженка мають аж 1 примірник, а в селі 3 школи! А з Чернігівщини доповідають, наприклад, що на роман "Гонихмарник" вилаштувалася черга зі старших школярів. Тож, як це не дивно здається, – ЧИТАЮТЬ!
І ще історія – там же під Києвом розповідали – щотижня приходить старенька бабуся із паличкою, здає одну книжку, бере наступну. Читає лише жіночі романи. Каже – "Хоч дізнаюся, як-то люди любилися й любляться, бо нам за війною та роботою ніколи було!"
Ось так )) І це, звісно, ще не всі відгуки.
Сподіваюсь, я відповіла на Ваше питання? :)
Щиро –
Міла Ів.
Шкода, що раніше не знав про цю справу. Готовий надати не лише свої книжки, а й інших сучасних авторів. Коли ще не спізнився, сповістіть.
З повагою, Ол. Апальков, редактор журналу "Склянка Часу*Zeitglas".
Не пізно! :) Рух безтерміновий і триває.
В Києві можна приносити в книгарню "Читайка" на Петрівці, або в Книгарню на Пушкінській 8а.
Подробиці про нашу роботу – на фейсбуці в одноіменній групі "100 книжок для..."
Дякую, що відгукнулися! :)
Підскажіть будь ласка де в Камянець – Подільському можливо передати книги
Пане Андрію, у Кам*янець-Подільському, на жаль, наш рух свого форпосту не має. Думаю, якщо Ви запропонуєте свої книги якійсь із бібліотек міста чи найближчих сіл, вони будуть дуже задоволені!